FreeFind  איך לחפש באתר

קביים:  האתר לסטודנטים במקצועות הבריאות

 

ראשי  >  כיתה וירטואלית > פורטלים לעובדי בריאות ומנועי חיפוש קליניים

בדף זה תוכלו למצוא קישורים לאתרים כלליים לאנשי מקצועות הבריאות.

האתרים בדף זה נבחרו בשל עמידתם בקריטריונים אקדמיים או מקצועיים בעת בחירתם. מאמצים נעשו להביא מידע מקיף ככל שניתן בנושא. בחלק מהמקרים הובאו אתרים שמיועדים לציבור הרחב ולא לאנשי מקצוע והדבר צוין. בכל מקרה, אתר קביים אינו נושא באחריות לגבי תכנים המוצגים באתרים אלה.

הערה חשובה - כדאי להבחין בין אתר המביא מידע רפואי לבין אתר בו מידע מקצועי שניתן להשתמש בו לצורך כתיבת עבודות ותרגילים! אם אין לכם את כל הפרטים הנדרשים לצורך רישום מקובל של המקור - סביר להניח שלא כדאי להשתמש בדף / אתר כמקור לכתיבה והגשת תרגיל או עבודה!

למידע נוסף על בחירת אתרים, כתיבה אקדמית ורישום מקורות.

דיווח על קישור לא תקין

                                                                                                                                                                     

                                                                                                       המלצה על קישור חדש

אתרים בנושאים כלליים

בדף זה תוכלו למצוא קישורים ל:

מנועי חיפוש למקורות מידע מקצועיים

פורטלים של מידע רפואי

עשייה מבוססת ראיות  - Evidence Based Care (medicine, nursing)

כתבי עת מקוונים

מאגרי תמונות והדמיה (דימות)

 

מנועי חיפוש למקורות מידע מקצועיים

wikirefua - ויקירפואה - מיזם וויקי ענק של אגודת רופאי המשפחה בשיתוף עם רשת-רפואה - ערכים בעברית של מעל 1500 מחלות ומצבים רפואיים. כתוב על ידי רופאים מומחי תוכן בתחומם. שווה!!

 

 

PubMed מאגר מידע למאמרים מקצועיים ברפואה ובמקצועות הבריאות (כולל סיעוד, אך לא נותן כיסוי מלא של כל המאמרים). ניתן לקרוא עוד על המאגר ואופן השימוש בו כאן. ניתן למצוא מאמרים מלאים (חינם) בתוך (Pubmed Central (PMC שהוא חלק בתוך Pubmed.

 

 

BabelMeSh  - גרסת בטה (גרסה ניסיונית) של ה National Library of Medicine ליצור מנשק (Interface) חיפוש בmedline בשפות שונות כולל ערבית ורוסית! שווה ניסיון!

 

 

Centre for Review & Dissemination -  CRD הוא מרכז בריטי המכיל 4 מאגרי מידע שונים של מידע איכותי בנושא בריאות, כלכלת בריאות ועוד. ניתן לערוך חיפוש משולב במאגרים באמצעות מנוע החיפוש DARE. הקישור שסופק הוא ישירות למנוע החיפוש.

 

 

EbiMed - מנוע חיפוש אקדמי בריטי למידע בריאותי, של המכון האירופי לביו-אינפורמטיקה (European Bioinformatics Institute). מאפשר חיפוש ב medline.

 

 

SumSearch - מנוע חיפוש על מדהים של לאונ' טקסס. עושה שימוש במספר מנועי חיפוש בו זמנית ומחליט באיזה הכי כדאי להשתמש על פי ערך החיפוש!

 

 

Medhunt - מנוע חיפוש מצוין של הארגון HON (Health On Net) Foundation- ארגון ללא כוונת רווח שמטרתו לתת תו תקן איכות ומקצועיות לאתרי מידע הפועלים על פי קוד של איכות. מנוע החיפוש מחפש בו זמנית גם באתרים מאושרים על ידי הארגון ובאתרים שאינם ואף עושה ביניהם הבחנה.

 

ClinicalTrials.gov - אתר מידע פדראלי (אמריקאי) על כל סוגי המחקרים הקליניים.

 

 

 

מנוע חיפוש של ה National Library for Health - של מערכת הבריאות הבריטית (NHS) . הקישור הוא לרשימת תפריט של כל התחומים בהם יש מאגרי מידע בספריה זו - עם גישה מלאה למאמרים בכל התחומים!

 

 

אתר ה WHO - World Health Organization - אפשר למצוא כאן מידע על נושאי בריאות ומחלות, מידע בריאותי רלוונטי לארצות שונות (כולל ישראל!) ומידע סטטיסטי אחר.

 

 

UNstats - אתר מידע סטטיסטי עולמי של האו"ם (מתוך אתר האו"ם) כדאי גם לחפש ולחטט באתר האום. ניתן למצוא גם מידע על זכויות הומניטריות ונושאים מעניינים אחרים.

 

 

חזרה למעלה

 

פורטלים ואתרי מידע רפואי

National Guideline Clearinghouse - מאגר נהלים טיפוליים מומלצים, של מש' הבריאות האמריקאי (NIH). מאד מומלץ!

 

 

 

Disease Management Project של המרכז הרפואי הנודע של קליבלנד. האתר כולל מידע מקצועי על מגוון רחב מאד של נושאים קליניים - על אף שהכותבים אומרים שהאתר מעודכן - כדאי לשים לב לתאריכי העדכון.

 

 

National Electronic Library for Health - שייך לארגון הבריאות הבריטי - מכיל קישורים רבים למקורות מידע בכל נושאי הבריאות.

 

 

 

EurasiaHealth Knowledge Network - מאגר מקורות מידע לאנשי מקצוע במרכז ומזרח אירופאי ומרכז אסיה בנושאי בריאות רבים . שימו לב! יש גם גירסה רוסית לאתר!!!

 

 

 family practice notebook - אתר מידע מדהים, עתיר פרסים ורציני של notes בנושאים רפואיים מגוונים.

 

 

 

mdChoice - מידע רפואי בנושאים שונים - הקישור הוא למקרים אינטראקטיביים - בחנו עצמכם!

 

 

 

eMedicine - פורטל מצוין של מידע בריאותי - הקישור הוא לאתר של מאמרים מקצועיים על מבחר נושאים ענק.

 

 

 

בי"ח וירטואלי - כולל  "חולים וירטואלים" (חקר מקרים עם שאלות לבחינה עצמית). נסגר עקב מחסור במימון לפרויקט אך יש עדיין מלא מידע.

 

 

 

HardinMD - פורטל מידע רפואי של אונ' אייווה, ארה"ב - קישורים לכל מחלה ובעיה אפשרית. שימו לב חלק מהקישורים הם לאתרי מידע ציבורי, פחות מקצועי!

 

 

ה merck manual - מחפשים מידע אמין, מקיף אך מתומצת על מחלה או סינדרום?         כל הספר האיכותי והמפורסם online!

 

 

 

Lumen  - אתר מידע רפואי מדהים ומושקע של אונ' לויולה, בארה"ב.

 

 

 

Nurse Minerva - אתר מקצועי, איכותי ביותר של צוות אחים ואחיות בריטי ובו תשובות לשאלות במגוון רחב מאד של נושאים הקשורים לסיעוד ורפואה. תשובות מלומדות - נסמכות על מאמרים מקצועיים ואקדמיים, הסברים נפלאים! מאד מומלץ על אף שלא ממש מעודכן!

 

 

Healthsites - פורטל אנגלי לעובדי מקצועות הבריאות המפנה לאתרי מידע רפואי אמין. שימו לב: הקישור הוא לפורטל לעובדים אך יש גם (בתפריט הראשי) הפניה לציבור הרחב (טוב למידע אמין להדרכת מטופלים).

 

 

HealthInsite - אתר של מש' הבריאות האוסטרלי שהוקם במטרה לספק מידע בריאותי אמין בכל מגוון הבעיות הרפואיות. באתר גם תדריך איך לבחון אמינות מידע ברשת. הקישור כאן הוא לאינדקס בעיות הבריאות.

 

 

GPNotebook מידע מקוצר קליני על כל נושא ברפואה - אתר בריטי של רופאי משפחה (General Practitioners)

 

 

 

Quackwatch - אתר מידע המוקדש לאיתור מידע רפואי מוטעה ומטעה ברשת. מתריע נגד אתרים המציגים מידע שגוי. כולל מנוע חיפוש. שווה להכיר!

 

חזרה למעלה

 

Evidence Based Practice (medicine, nursing)  - עשייה מבוססת ראיות

TRIPdatabase - Turning Research Into Practice - מנוע חיפוש אנגלי, רציני ביותר, שעושה שימוש במספר מנועי חיפוש באתרים ומאגרי מידע.

 

 

Best Evidence Topics - BETS - אתר ומנוע חיפוש מצויין שהופך את החיפוש של מידע מבוסס ראיות למשחק..

 

 

 

Clinical Knowledge Summaries - אתר של ה NHS הבריטי, עם סיכומים מצוינים של מידע מבוסס ראיות. ברובו הגדול פתוח לציבור. יש סיכומים שפתוחים רק לעובדי בריאות באנגליה. חבל!

 

 

NettingTheEvidence אתר מידע ומנוע חיפוש בריטי ובו ניתן גם למצוא הסבר על עקרונות של עשייה מבוססת ראיות.

 

 

 

Bandolier - Evidence Base thinking about health care האתר כתב עת מקוון בנושא  EBM, של אונ' אוקספורד. האתר מציע סקירות של מאמרים בנושאים שונים. אוצר קטן...מומלץ להכנס באמצעות ה knowledge library.

 

 

Cochrane Library: Evidence for Health-Care Decision Making - ספריה שלמה של סיכומים ודוחות ממאמרים בכל נושא רפואי (חיפוש על פי מונחים או  נושאים). נותן מידע עדכני, ברור ומבוסס ספרות מחקרית. הקישור הוא למנוע החיפוש, אך מומלץ גם לקרוא על המאגר ולהבין על מה ולמה. חשוב ביותר להכיר מאגר זה! למנויים בלבד.

 

 

Prodigy - אתר מידע אנגלי מדהים של מידע רפואי  evidence based (שזה אומר שכל המידע עם סימוכין מחקרי מהספרות)  לעובדי מקצועות הבריאות, על כל נושא קליני שבעולם, וכולו בשפה קלה ונוחה להבנה.

 

 

 

חזרה למעלה

 

כתבי עת

BioMed Central - מאגר שלם של כתבי עת מקוונים המאפשרים גישה חינם למאמרים. פילוסופיה חדשה של שיתוף (כן ירבו אתרים דומים!). הקישור שעשיתי הוא לרשימת כתב העת שבמאגר.

 

 

רפואה - עיתון ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י) - מאגר של מאמרים ברפואה בעברית - לאחרונה פתוחים המאמרים המלאים לחברי ההסתדרות (רופאים) בלבד. (עבירת)

 

 

HighWire Press - שייך לאונ' סטנפורד, ארה"ב. הקישור כאן הוא לרשימה אינסופית של כתבי עת חינם או מאמרים חינם בתוך כתבי עת אלקטרונים (מקוונים).

 

 

Free Medical Journals Website - שייך לפרויקט Amedeo למאגרי מידע חינמיים ברפואה ברשת. יש באתר רשימה ארוכה מאד של כתבי עת שניתן להוציא מהם מאמרים ללא עלות.

 

 

אתר ה- American Family Physician - כתב העת של ארגון רופאי המשפחה האמריקאי.  ים של מאמרי הסבר על נושאים מגוונים מאד הכתובים באנגלית פשוטה. מידע עדכני, מקיף ובהחלט בהחלט שווה...

 

 

MedBioWorld - אתר ענק של קישורים לכל כתבי העת הרפואיים. ים של מידע..

 

 

 

חזרה למעלה

 

 

מאגרי תמונות ודימות

 

קטלוג תמונות של ממצאים קליניים, ערוך לפי חלק בגוף, שייך לאונ' סן-דיאגו.

 

 

 

The Whole Brain Atlas - אטלס תמונות והדמיות של המוח האנושי. של ביה"ס לרפואה של Harvard.
 
 

חזרה למעלה

הסכם שימוש באתר                                                                               ©  כל הזכויות שמורות לחנה צפריר                                                  עמוד זה נערך לאחרונה 22/08/2014